Враховуючи ту обставину, що розміри квартир, особливо побудованих в середині минулого століття, не радують своїми розмірами – питання їх оформлення з можливістю максимально повно задіяти корисну площу – не втрачає своєї актуальності.

Так ось, у багатьох випадках, над створенням затишного інтер’єру однокімнатної квартири доведеться чимало попрацювати. Сьогодні ми постараємося більш детально розповісти про ті особливості, з якими доведеться зіткнутися.

Створення інтер’єру однокімнатної квартири

Перш ніж приступити безпосередньо до внутрішніх робіт слід ретельно спланувати, з відображенням на папері, який саме інтер’єр однокімнатної квартири вам потрібен. При цьому оптимальним стане варіант проведення демонтажу міжкімнатних перегородок і наступне об’єднання приміщень. Як правило, найбільш популярним стає розширення житлового простору за рахунок лоджії.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - Dizayn-odnokomnatnoy-kvartiry.jpg
Інтер’єр невеликої однокімнатної квартири

Деякі вибирають спосіб видалення перегородок, що розділяють зал, передпокій і кухню. Такі зміни допомагають у створенні ефекту простору – великого за своєю площею, що в подальшому дозволить ефектно організувати і впорядкувати внутрішній інтер’єр.

Також слід пам’ятати про магії кольору, адже чим більше світлих матеріалів в декорі буде використано, тим візуально більш широким і об’ємним стане все приміщення квартири. З цієї ж причини краще відмовитися від темних, а тим більше чорних відтінків в ситуації, коли оформляється невелика по площі квартира.

Зонування кімнати в інтер’єрі квартири

Зонування кімнати – це розподіл одного простору на різні ділянки. Методом зонування влаштовані смарт-квартири, де в одному приміщенні може знаходиться спальня, вітальня, кухня і т. д. Зонування дуже часто використовують в дизайні однокімнатних квартир.

Інтер'єр однокімнатної квартири: збільшуємо житловий простір
Приклад зонування кімнати у квартирі

Тут незамінною може стати допомога з боку різних покриттів для підлоги, стелі, влаштованого на різних рівнях. Досить складно, не маючи належного досвіду, самостійно проводити процес виділення зон, тому оптимальною стане на даному етапі допомога з боку фахівців – дизайнерів.

Варто виділити наступні етапи затишного дизайну однокімнатної квартири, з метою розширення простору: поєднання з балконами чи лоджіями, виділення, поділ на зони.

Розширення кімнати в інтер’єрі однокімнатної квартирі

В умовах обмеженого внутрішнього простору багатьох квартир особливо актуальним стає питання його збільшення та створення затишного інтер’єру квартири. Наскільки реально виконати збільшення квартири? У тому випадку, якщо у вашій квартирі є лоджія, то рішення є! Причому тільки від польоту вашої фантазії і дизайнерського таланту залежить подальше використання можливостей, що відкриваються.

Завдяки сучасним технологіям, що дозволяють на найвищому як утеплити практично будь-яке приміщення, збільшити площу квартири на величину вашої лоджії досить просто.

Правильний підхід до планування в плані утеплення і теплоізоляції, використання якісних матеріалів – дозволить зробити кімнату набагато більше!

Важливі правила перед сполученням лоджії в дизайні однокімнатної квартири

Перш ніж приступити до об’єднання приміщень, слід засклити лоджію. Найчастіше вибирають багатокамерні склопакети, здатні повною мірою захистити простір від холоду. Лише після цього можна перейти до утеплення самого приміщення, приділяючи особливу увагу тим поверхонь, що мають безпосередній вихід на вулицю.

Рекомендуємо також прочитати нашу статтю про шумоізоляції квартири.

Це, насамперед парапет, який закладають цеглою і попередньо пінопластом. Потім йде підлога і стеля. При цьому слід пам’ятати про заборону на винос радіаторів опалення на лоджії. І тут виходом може стати система «теплої підлоги». З її допомогою домогтися максимально комфортної температури і регулювати її в подальшому, не складе труднощів.

Інтер'єр однокімнатної квартири: збільшуємо житловий простір
Монтаж теплої підлоги для лоджії

Важливим виступає обставина грамотного прорахунку та виконання всіх необхідних етапів. Тільки в цьому випадку стає можливим не просто збільшити корисну площу квартири і розширити житловий простір, але при цьому ще і зробити гарний і затишний дизайн вашої однокімнатної квартири.

Крім цього, не можна забувати про те, що наскільки якісно будуть проводитися внутрішні роботи, настільки комфортніше і затишніше стане ваше розширене простір! Так що економити на цьому точно не потрібно!

Дизайн однокімнатної квартири: суміщення лоджії і примикає кімнати

Оптимальним рішенням щодо збільшення внутрішнього інтер’єру квартири є поєднання лоджії і примикає до неї кімнати. Сучасні технології, і зокрема скління і теплоізоляція, дозволяє збільшити площу приміщення на три – п’ять квадратних метрів. Необхідно лише правильно спланувати хід робіт і використовувати якісні матеріали.

Інтер'єр однокімнатної квартири: збільшуємо житловий простір
Дизайн житлової лоджії в квартирі

Поєднання лоджії і примикає кімнати починається з виконання якісного скління лоджії. Рекомендуємо для цих цілей використовувати багатокамерні склопакети, які дозволять вам надійно захистити об’єднані приміщення від втрат тепла. Завершивши скління можна переходити до утеплення приміщення При утепленні лоджії вам максимальну увагу необхідно приділити тим поверхнях, які безпосередньо виходять на вулицю.

Так, наприклад, необхідно ретельно ізолювати парапет, який в окремих випадках доводиться укладати з цегли і додатково утеплювати його пінопластом. При необхідності виконайте утеплення стелі та підлоги.

Також вам необхідно продумати про додаткове опаленні об’єднаного приміщення. Слід пам’ятати про те, що переносити радіатори опалення на лоджію забороняється. Тому можемо порекомендувати вам використовувати систему теплої підлоги, який дозволить отримати комфортну температуру в приміщенні.

Інтер'єр однокімнатної квартири: збільшуємо житловий простір
Інтер’єр однокімнатної квартири з житловою лоджією

Необхідно пам’ятати про те, що тепло і зручність експлуатації об’єднаного приміщення лоджії та прилеглих кімнат багато в чому залежить від того, наскільки правильно була дотримана технологія робіт, та від якості використовуваного скління і теплоізоляційних матеріалів. Тому ми не рекомендуємо вам економити на якості, що і дозволить отримати тепле і затишне, збільшене в розмірах приміщення.

Средний рейтинг
5 из 5 звезд. 1 голосов.