В наші дні у всіх областях можна зустріти квітковий принт. Це стосується не тільки одягу, але і взуття, меблів, текстилю, шпалер, інтер’єру. Якийсь час вважалося, що малюнок з різними рослинами – це доля дівчаток і жінок. Зараз всі відомі дизайнери впустили даний принт в багато свої колекції, причому не уникнув цього і чоловічий гардероб. Але одяг – це одна лінія, а інтер’єр – інша. Тут відбуваються асоціації з затишним, теплим, домашнім, спокійним вогнищем.

Квіткові узори в дизайні

Всі візерунки можна розділити на три великі групи:

  • великі;
  • середні;
  • дрібні.

Вони здатні не тільки приносити радість, але і відволікати увагу від якихось незначних недоліків при оформленні кімнати.

Фахівці радять, якщо є бажання наблизити весну у своєму будинку, змінити інтер’єр і додати яскраві тони квіткового малюнка, який підійде практично будь-якого стилю: кантрі, вікторіанський, сучасний і деяким іншим. Не варто при цьому забувати про те, що не кожному стилю підходять один і той же принт.

Квітковий принт в дизайні інтер'єру
Сучасний квітковий принт

Наприклад, кантрі відповідають розсипи дрібних квіточок, а також зображення різноманітних рослин народної розписом. Квіти пастельних відтінків, ніжні дрібні трояндочки або польові найбільше доповнюють вікторіанський стиль. Великі ж яскраві квіти доречні на м’яких меблях і на стінах в сучасному стилі.

Якщо немає можливості кардинально змінити інтер’єр, досить купити або зшити штори або диванні подушки з певним принтом. Невдалий варіант – використання флористики у всій кімнаті. Це буде перебір. Часткове розміщення, але за умови повторення кольору в інших елементах – ось правильне рішення.

Принт в різних елементах кімнати

Якщо штори на вікнах квітчасті, то стіни і оббивка меблів повинна бути в тон одного з домінуючих відтінків завіс. Основну тему можна продовжити диванними подушками з графічним малюнком.

Читайте наші новини.

Дизайнери радять не забувати про одне з головних правил оформлення – повторення фонових тонів.

При відсутності фантазії можна скористатися перевіреними і підглянутих у каталогах гармонійними поєднаннями. Наприклад, синьо-біла гама, жовті акценти, кобальтовий відтінок, оксамитовий текстиль і графічні елементи.

Багато хто, прочитавши ряд журналів, клеять шпалери в квіточку у всіх кімнатах і у всіх стилях, хоча це неправильно. Іноді достатньо однієї стіни або навіть частини стіни з даними принтом і приміщення заграє іншими фарбами. Перебір несе за собою несмак і візуальне зменшення квартири в розмірах.