Звукоізоляція квартири – мрія більшості людей, які проживають не в приватному будинку. При облаштуванні квартири господарі неодмінно продумують всі моменти, що стосуються максимальної зручності. Від цього залежить комфорт і повноцінне проживання всіх домочадців. І звукоізоляції надають особливого значення, вважаючи її необхідністю. З її допомогою реально уникнути безлічі проблем, які можуть бути пов’язані саме з відсутністю звукоізоляційних матеріалів. У зв’язку з цим, багато людей задаються питанням “як зробити шумоізоляцію в квартирі?”. Відповідь на це питання ви дізнаєтеся в цій статті.

Для чого потрібна шумоізоляція стелі?

Музика або працюючий телевізор на поверсі вище неодмінно призведуть до порушення тиші. При поганій ізоляції підлоги виразно чутні кроки людей, які проживають на верхньому поверсі. Уникнути цього при наявності звичайного стандартного підлоги практично не можливі. Не рятують положення ніякі поради сусідів — покласти на підлозі палас або утеплювачі.

звукоизоляция потолка в квартире

Якщо у сусідів, які проживають поверхом вище, маленькі неслухняні діти або підлітки, сусідів поверхом нижче завжди доводиться ставати тихими свідками різних шумів. Навіть не дуже гучні кроки все одно будуть чутися і створювати найгіршу для відпочинку обстановку. Тому краще все ретельно продумати таке рішення, як звукоізоляція стелі в квартирі. Завдяки шумоізоляції, можна домогтися максимального комфорту в своєму житлі. І тоді вже не буде важливим, наскільки шумно в квартирі сусідів.

На думку фахівців, шуми можна підрозділити на такі різновиди:

  • структурного типу (механічна природа);
  • повітряного типу (з причини впливу звукових хвиль в повітряному просторі).

Шуми структурного типу виникають внаслідок впливу фізичної сили. Наприклад, коли на підлогу на верхньому поверсі падає предмет (особливо важка), сусіди знизу чують певний звук. Він так само чути у разі, коли сусіди затівають ремонтні роботи і старанно працюють, використовуючи пилу або дриль. Неприємні скрипучі звуки проривають тишу і позбавляють можливості відпочинку. Якщо шумоізоляція стелі відсутня, в квартирі при цьому повноцінно проживати досить важко.

Шумоізоляція стін у квартирі. Що слід знати?

У процесі звучання гучної музики, а також при голосній розмові виникають шуми, які поширюються в повітрі і досягають інших приміщень. Саме тому порушується тиша в кімнатах. Але матеріали звукоізоляції квартири дозволяють виключити такі проблеми. Завдяки їх сучасним видам реально створити в своєму житлі самі відмінні умови. І тоді ніякі звуки і шуми на верхніх поверхах не зможуть порушити спокій домочадців.

Шумоізоляція стелі в квартирі: методи

Для того, щоб забезпечити повноцінний захист від проникнення тих або інших звуків з верхніх поверхів, необхідно вибрати один з кращих способів. Є можливість встановити шумоізоляцію стелі при монтажі натяжних стель. В цьому випадку зазвичай між основною стелею та підвісною встановлюють спеціальні ізолятори, що забезпечують відсутність проникнення звуків. Використовуються самі надійні матеріали.

Шумоізоляція стелі: ізолювання

Зазвичай при виборі даного способу ізоляції застосовуються спеціальні ізоляційні плити. Такі матеріали для стелі в квартирі гарантують відсутність проникнення шуму в приміщення, завдяки чому шумоізоляція квартири забезпечується повною мірою. Такі плити чудово поєднуються з елементами натяжної стелі.

Сьогодні випускаються найкращі матеріали, завдяки яким забезпечується найефективніша шумоізоляція стелі. Якщо для звукоізоляції використовувати сучасні методи для стін, стелі – це збільшить звуконепроникність і дозволить створити найсприятливіші умови для комфортного проживання. При цьому важливо, щоб звукоізоляція стелі здійснювалася в процесі зведення стін і стельових перегородок.

шумоизоляция потолка в квартире

Від якості вироблених робіт буде залежати результат і його повноцінність. При цьому можливі матеріальні витрати, які в повній мірі виправдають себе. Масивні утеплювачі встановлюються зазвичай при роботі з великими приміщеннями. Якщо кімнати не відрізняються масштабністю, монтаж всіляких матеріалів на етапі будівництва може значно зменшити їх розміри. У малометражках такі засоби звукоізоляції квартири не застосовуються саме з причини того, що можуть призвести до появи нових незручностей.

Щоб правильно вирішити проблему, що стосується проникнення шуму в приміщення, потрібно обов’язково враховувати і розміри приміщення, і тип матеріалів, які планується використовувати. При відсутності помилок і при правильному плануванні майбутніх робіт можна домогтися максимального комфорту в своєму житлі.

У панельних будинках завжди існує проблема звукоізоляції квартири, яку тут необхідно здійснити в повній мірі.

У таких будинках є певна особливість: звуки, які створюються в певному приміщенні, чуються у всіх квартирах на всіх поверхах. Якщо при цьому виконати монтаж стелі з метою звукоізоляції квартири, це не дозволить уникнути чутності звуків. Краще віддати перевагу облаштування стін, підлоги, стелі в цілому. Тільки таким способом реально гарантувати повну ізоляцію від всіляких звуків, що лунають у всьому багатоповерховому будинку.

Особливості шумоізоляції квартир

Спеціальні матеріали для звукоізоляції квартири використовуються для будинків, зведених на основі міцних і надійних цеглин. Це набагато полегшує завдання господарів, адже крізь цегляні стіни набагато гірше проникають звуки. Завдяки цьому немає необхідності у великій кількості ізоляційних засобів. Достатньо монтувати матеріали для стелі, це виключає проникнення всіляких звуків і шумів в приміщення.

У монолітних будинках (каркасних) в процесі будівництва передбачаються перекриття між поверхами, які володіють особливою масивністю. Однак саме внутрішні перегородки володіють здатністю пропускати звук і шуми, що доносяться з інших квартир. Під час обробки стельових покриттів необхідно ретельно продумати такий момент, як шумоізоляція стелі. При правильному підході гарантується відсутність проникнення звукових хвиль, тому в такій квартирі буде завжди тепло, затишно і спокійно.

звукоизоляция потолка в квартире

Сучасні методи будівництва та високу якість новобудов, а також широкий вибір всіляких матеріалів значно полегшують завдання сучасного господаря, який прагне створити найбільш комфортні умови в своєму житлі.

Звертаємо вашу увагу, що в житлових комплексах Респект Будінвест використовуються найякісніші матеріали для шумоізоляції квартир! Наш самий новий житловий комплекс — Слобожанський квартал 2.

Сучасні методи звукоізоляції квартири

Найпростіше встановити в квартирі натяжна стеля. Можна виконати установку листів гіпсокартону, монтировав між ними спеціальний звукоізолятор. В даний час широко використовують наступні матеріали для шумоізоляції стін у квартирі:

  • плити торфозоляционные, шамот;
  • плити комишитові;
  • коркове покриття або кокосове волокно;
  • клоччя лляні;
  • блоки з пінополіуретану (найчастіше застосовується для шумоізоляції звукозаписних кімнат);
  • скловолокно;
  • вата базальтова;
  • спінене скло.
блок из пенополиуретана для шумоизоляции
Блок з пінополіуретану

Досягти хороших результатів у процесі виконання такої роботи, як шумоізоляція стелі в квартирі, можна при рішенні встановити підвісну стелю. Ізолятор монтують до каркаса з металу, який встановлюється на старий стелю. Можна прикріпити гіпсокартонні плити на каркас (при створенні підшивної стелі типу).

У разі роботи з підвісною стелею необхідно прикріпити плівкове або текстильне на кронштейни. Важливо при виборі будь-якого способу дотримуватися головного принципу – монтаж звукоізолятором між старим стелею і новою конструкцією.

Яким способом можна домогтися найкращого результату шумоізоляції квартири?

В даний час вже давно використовується натяжна стеля, який володіє відмінною звукоізоляцією. Він має можливість поглинати звуки і шуми, тим самим не дозволяючи їм поширюватися. Але до такого способу слід вдаватися у випадку, якщо стелі в кімнатах досить високі.

Такий метод успішно застосовується для облаштування стель, висота яких не менше 3 м. При більш низькій висоті немає сенсу встановлювати такі конструкції, так як вони створять дискомфорт в приміщенні з причини зменшення і без того малого простору.

Шумоізоляція стін у квартирі. Що слід знати?
Як виглядає натяжна стеля у квартирі

Стеля в цілому може зменшитись в середньому на 15 см. Це необхідно для того, щоб встановити потрібні поглиначі звуків. Відмінні ізоляційні властивості у конструкції, яка виконана на основі мінерального поглинача шуму і акустичної системи. У цьому випадку звукоізоляція стелі створює найкращі умови для повного поглинання звуків, що гарантується завдяки спеціальній прошарку.

Коркового типу стеля володіє певною структурою, він відноситься до природних матеріалів. Застосовуючи натуральні зразки, реально уникнути безлічі проблем, що стосуються екологічної безпеки та інших. Оскільки всі матеріали, які брали участь в облаштуванні житла, роблять безсумнівний вплив на стан здоров’я мешканців, до їх вибору слід застосовувати з особливою обережністю.

Які використовувати матеріали для шумоізоляції квартири?

Для квартири, в якій планується проживання, потрібно віддавати перевагу самим безпечним зразками матеріалів, які при будь-якому температурному режимі не будуть чинити негативного дії на домочадців.

У сучасній квартирі краще застосовувати надійні і безпечні конструкції зі звукоізоляційними властивостями. Якщо правильно розроблений план і виконані усі необхідні дії, кімнати будуть забезпечені повною ізоляцією. При виборі матеріалів користуються терміном «децибел». Коли використовуються надійні звукопоглинальні матеріали при панелях, товщина яких приблизно 12 мм, забезпечується звукоізоляція 23 децибела.

Для зведення надійних конструкцій застосовують певну кількість звукоізоляційних плит. Останні покриття створюють на основі паперу фольгованого типу. Це гарантує утримання тепла і дає можливість відображати теплову енергію, не дозволяючи їй розсіюватися. Адже при монтажних роботах зі стінами і стелями важливо також подбати про повноцінності щодо тепла.

Спеціальні панелі потрібно прикріпити до стельової площини за допомогою спеціальних цвяхів (рідких). Важливо виключити при роботі всілякі зазори і щілини. Сьогодні виробники випускають колосальну кількість різних видів утеплювачів і звукоізолятором. Завжди є широкий вибір. Багато з них містять тільки натуральні матеріали, як дерево. Такі матеріали володіють відмінними здібностями зберігати тишу в приміщенні, не пропускаючи сторонні звуки, навіть самі значні.

материалы для шумоизоляции квартиры

Матеріали, які виготовлені з деревини прикріплюють до стелі за допомогою клею, який забезпечує міцність конструкції. Хвилясті і шорсткі шари забезпечують розсіювання звукової хвилі. Гладкі поверхню зазвичай обштукатурюють, а потім фарбують або застосовують якусь обробку. Сьогодні так само можна придбати спеціальні звукопоглинальні матеріали, які використовують для шпалер. У їх склад зазвичай входить спеціальна мембрана, яка поглинає звуки.

Інноваційні матеріали для звукоізоляції квартири

Інноваційні новинки дозволяють не тільки забезпечити можливість, як шумоізоляція стелі, але і збільшити естетичність квартири в цілому. До складу панелей входять мембрани, які мають звуконепроницаемостью. Такі панелі звичайно мають чималу масу (за рахунок мембрани), що є їх особливістю.

Також можна віддати перевагу оригінальним зразкам, до складу яких входить спеціальне волокно (поліестер). Такі звукоізолятор реально встановлювати на стелю, підлогу та стіни. При цьому, якщо правильно встановити матеріал, звукоізоляція буде досить високою і може досягати 45 децибел.

Найчастіше для шумоізоляції стін у квартирі застосовується мінеральна вата. В цьому випадку гарантується захист як від звуків, які розповсюджуються по повітрю, так і тих, які з’являються в результаті ударів предметами. При цьому відмінно поглинаються і вібраційні звуки.

Однак що стосується стелі, звуки від ударів в цьому випадку повинні особливо добре поглинатися. Якщо конструкція стелі не здатна поглинати і не пропускати звуки з сусідньої квартири, тут слід сказати про її погану якість. Таку помилку необхідно виправити з допомогою монтажу надійних матеріалів.

При використанні мінеральної вати, під час шумоізоляції квартири, потрібно гіпсокартонна обшивка, потім обштукатурювання і застосування шпалер. Також готову поверхню можна пофарбувати фарбою. Досить ефективні і листи полівінілхлориду, які мають малу товщину, але при цьому чудово справляються з завданням зниження проникності звуків. Їх часто застосовують в доповненні до інших матеріалів.

минеральная вата для звукоизоляции квартиры
Мінеральна вата для звукоізоляції квартири

Багато господарів віддають перевагу плит, створеним на основі каркаса з картону і мінеральних наповнювачів. Слід вибирати зразки відомих і популярних марок. Завдяки складу та ніздрюватих конструкції реально домогтися гарної ізоляції. Кокосова пробка, технічна пробка, волокно деревини відносяться до природних матеріалів, які відмінно підходять для шумоізоляції квартири.

Але важливо пам’ятати і про їх явних недоліках. В першу чергу, в разі затоплення сусідами, які проживають поверхом вище, матеріал розбухне і втратить свою форму.

Якщо застосовувати спеціальні надійні підвісні стелі, які не тільки чудово захищають від шуму, але і від потопів, реально створити хороші умови шумоізоляції квартири для проживаючих.

У ванних кімнатах краще використовувати тільки матеріали, які максимально стійкі у відношенні вологи. В іншому випадку доведеться проводити серйозний демонтаж і замінювати матеріали на нові, що пов’язане зі значними незапланованими фінансовими витратами.

шумоизоляция ванной комнаты в квартире

Якщо при монтажі необхідних матеріалів у приміщенні передбачити прошарку повітря між окремими елементами, це дозволить збільшити ступінь такого значення, як звукоізоляція стелі. Для того, щоб виконана робота виявилася ефективною і дала результат на довгі роки, важливо заздалегідь продумати, які матеріали використовувати, якому методу надати перевагу.

Якщо в квартирі високі стелі (вище 3 м), можна сміливо застосовувати відомі методи, що гарантують відмінний результат. Однак вони неприйнятні при низьких стелях, так як значно скорочують їх висоту. В процесі ремонту виникає необхідність вирізати різні фігури, передбачені дизайном. Важливо знати, як накреслити овал і вирізати його згідно з правилами, що забезпечить якісний результат.

Средний рейтинг
5 из 5 звезд. 1 голосов.