Погане утеплення і відсутність вентиляції в квартирі або будинку призводять до утворення шкідливих спор цвілі і грибка. Вони поширюються по повітрю, становлять серйозну загрозу для здоров’я і життя людини. Щоб не нагбачити себе ризику, потрібно знати, як позбутися від грибка на стінках і не допустити появи спор в майбутньому.

як позбутися від цвілі на стінах

Як видалити грибок зі стінок?

Всі роботи повинні проводитися виключно в засобах індивідуального захисту. Обов’язково надягайте респіратор, рукавички, закривайте волосся.

Алгоритм позбавлення від грибка і цвілі:

 1. З ділянки знімають декоративне покриття (шпалери, фарбу, плитку) і обприскують ділянку водою, щоб не допустити поширення спор.
 2. Наждачний пристрій, лопатка або шліфувальна машина очищають уражені ділянки до бетону, забираючи від вогника ще близько півметра простору.
 3. Дезінфекція обраним складом згідно з інструкцією із застосування. Дайте засобу висохнути і повторіть дію 1-2 рази.
 4. Стіни заземлені і сплощені. Додайте в засіб антисептик або придбайте такий, що містить.
 5. Вони проводять декоративне оздоблення стін.

Настійно рекомендується провести повну дезінфекцію приміщення, з якого на 100% видалити цвіль зі стінок. Якщо суперечки з’явилися у ванній кімнаті, доведеться прибирати практично всю плитку, адже немає впевненості, що поразка не поширилася далеко за видиму площу.

Який засіб від грибка вибрати?

який засіб від грибка вибрати

Позбутися від цвілі як на стінах, так і на стелі допомагають різні побутові і спеціальні вироби. Найбільш ефективними є:

 • Фуацилін. Розчин, що продається в аптеках, не приносить достатніх результатів. Готувати краще з таблеток (по 10 штук на склянку води). Таблетки для прискореного розчинення можна попередньо подрібнити.
 • Мідний вітріол. Рідкий склад готують з 100 грамів порошку на 10 літрів води. Інструмент може пофарбувати стелю і стіни в блакитний відтінок, який необхідно враховувати.
 • Білизна. Містить хлор, що дозволяє дезінфікувати оброблену поверхню. Наноситься без попереднього розведення рідини, тому застосовується тільки в добре провітрюваному приміщенні.
 • Антисептичні. Використовується для грунтовки. Препарат проникає глибоко в структуру обробленої поверхні, тому перешкоджає розмноженню шкідливих бактерій.
 • Профілюкс. Антисептик для обробки дерева. Він добре підходить для будинків і приміщень, де DSP, DWP використовується для обробки. Підходить для покриття лоджії, обробленої дошками.
 • Атлас Микос. Відмінний протигрибок, який використовується професіоналами для обробки внутрішніх і зовнішніх засобів в приміщенні.

У продажу ще багато готових засобів, але перераховані вище, судячи з відгуків, приносять кращий результат.

Як позбутися цвілі назавжди: профілактичні заходи

Щоб знову не боротися з небезпечними мікроорганізмами, недостатньо просто виконати інструкцію, як видалити грибок зі стінок, і потрібно вжити заходів для повторного створення проблеми:

 • Організувати якісну тепло- і гідроізоляцію, в тому числі балкон і лоджію;
 • Привести систему опалення в порядок.
 • Знизити вологість (не сушити нижню білизну в квартирі);
 • Вмикати витяжку під час приготування їжі;
 • регулярно провітрюйте приміщення.

Фахівці рекомендують періодично лікувати протигрибкові препарати місцями, де може з’явитися потенційна цвіль.

Рекомендуємо подивитися наш новий проект сучасного 16-поверхового житлового будинку – ЖК Слобідський квартал 2

 

Средний рейтинг
No rating yet